freytag & berndt Straßenkarte World map, political - physical 1:20 Mio. - Front political, back physical, 137,5 x 96 cm
von freytag & berndt
Produktdetails
| Verlag | Freytag-Berndt u. Artaria |
| Auflage | 1. Auflage, 12.02.2025 |
| Format | 13,4 x 1,2 x 25,7 cm |
| Gefalzt | |
| Gewicht | 155 g |
| Artikeltyp | Karte |
| Reihe | freytag & berndt Straßenkarte |
| ISBN-10 | 3707924483 |
| EAN | 9783707924480 |
| Bestell-Nr | 70792448A |
Produktbeschreibung
The freytag & berndt World Map at a scale of 1:20.000.000 shows the political map on the front and the physical map on the back.
- Scale: 1:20.000.000
- Labeling: English
- Folded
- Size: 137,5 x 96 cm
- Double-sided
Mehr Angebote zum Thema