freytag & berndt Poster World map, political - physical, english 1:20 Mio. - Front political, back physical, 137,5 x 96 cm
von freytag & berndt
Produktdetails
| Verlag | Freytag-Berndt u. Artaria |
| Auflage | 1. Auflage, 11.02.2025 |
| Format | 5,0 x 5,0 x 99,5 cm |
| Gewicht | 370 g |
| Artikeltyp | Karte |
| Reihe | freytag & berndt Poster |
| ISBN-10 | 3707924505 |
| EAN | 9783707924503 |
| Bestell-Nr | 70792450A |
Produktbeschreibung
The freytag & berndt World Map at a scale of 1:20.000.000 shows the political map on the front and the physical map on the back.
- Scale: 1:20.000.000
- Labeling: English
- Poster
- Size: 137,5 x 96 cm
- Double-sided
Mehr Angebote zum Thema