Landeskarte der Schweiz 1309 Simplon - 1:25000
Produktdetails
| Verlag | swisstopo |
| Auflage | August 2020 |
| Format | 13,0 x 19,1 x 0,3 cm |
| Gewicht | 54 g |
| Artikeltyp | Karte |
| Reihe | Landeskarte der Schweiz 25T |
| ISBN-10 | 3302013094 |
| EAN | 9783302013091 |
| Bestell-Nr | 30201309A |
Produktbeschreibung
The most accurate and detailed topographic map of Switzerland for hikers, alpinists, vacationers, individualists and adventurers.
- Complete and differentiated rail, road and route networks.
- Detailed representations of settled areas, hydrography, vegetation and terrain.
- Complete lettering of the shown objects.
Mehr Angebote zum Thema