Borch Map New Orleans - Mit Karten von New Orleans, New Orleans Downtown, New Orleans & Region, Louisiana Southeast. Updated, durable, water-repellent, write-on/wipe-off surface. Laminated
| Verlag | Borch |
| Auflage | 2020 |
| Format | 11,0 x 24,5 x 1,0 cm |
| Mehrfarbendruck. Gefalzt | |
| Gewicht | 61 g |
| Artikeltyp | Karte |
| Reihe | Borch Map |
| ISBN-10 | 3866093829 |
| EAN | 9783866093829 |
| Bestell-Nr | 86609382A |
Our laminated and folded Borch Map of New Orleans in the 10th edition contains: New Orleans Downtown / French Quarter 1:11 000, New Orleans 1:30 000, New Orleans & Region 1:300 000, Louisiana Southeast 1:1 000 000 and an administrative map of the USA with time zones. Borch Maps contain a multitude of interesting and useful information like Top Sights, museums, monuments, markets and many other attractions, but also statistics, conversion tables, climate data and many detail maps, making a Borch Map an excellent travel companion. Map format (open): 660 x 494 mm.
Unsere folienbeschichtete und gefaltete Borch Map von New Orleans in der 10. Auflage beinhaltet: New Orleans Downtown / French Quarter 1:11 000, New Orleans 1:30 000, New Orleans & Umgebung 1:300 000, Louisianas Südosten 1:1 000 000 und eine administrative Übersichtskarte der USA mit Zeitzonen. Borch Maps beinhalten eine Vielzahl interessanter und nützlicher Informationen wie Top Sights, Museen, Monumente, Märkte und viele weitere Sehenswürdigkeiten, aber auch Statistiken, Umrechnungstabellen, Klimadiagramme und viele detailreiche Übersichtskarten, die eine Borch Map zu einem exzellenten Reisebegleiter machen. Kartenformat (offen): 660 x 494 mm.
