Doctor Who: Phobos, Audio-CD - The Eighth Doctor Adventures .. 60 Min.. CD Standard Audio Format. Hörspiel
von Eddie Robson
Produktdetails
| Verlag | Bastei Lübbe |
| Auflage | 2016 |
| Format | 14,2 x 12,5 x 1,1 cm |
| Gewicht | 92 g |
| Artikeltyp | Hörbuch |
| Reihe | Lübbe Audio |
| ISBN-10 | 3785754051 |
| EAN | 9783785754054 |
| Bestell-Nr | 78575405A |
Produktbeschreibung
The TARDIS lands on Phobos, moon of Mars - where extreme sports nuts of the future indulge their passion for gravity-boarding and wormhole-jumping. But there's something lurking in the shadows, something infinitely old and infinitely dangerous. It's not for nothing that 'Phobos' is the ancient word for 'fear'...
Mehr Angebote zum Thema
